Piątek, Luty 2, 2024, 10:33

Koncertowe Walentynki z Dagmarą Koroną w Stacji Kultura w Otyniu - 10 luty godz. 19:00. Bilety do nabycia na kupbilecik – cena 25 zł.
Dagmara Korona swoją przygodę z piosenką, głównie literacką, rozpoczęła w połowie lat 90 tych biorąc udział i zdobywając nagrody na najważniejszych festiwalach piosenki studenckiej i poetyckiej. Muzykę pisali dla niej Ewa Andrzejewska, Mirosław Kowalik, Krysztof Mroziński, genialny kompozytor Paweł Dampc oraz Jan Kondrak (także teksty). W 2008 roku wyszła płyta „Dzień dobry”, na której znalazły się napisane dla artystki utwory- "Bossanova na odległość", "Dzień dobry" albo "Żona na przychodne".
W swoim repertuarze ma autorskie recitale do tekstów Ewy Andrzejewskiej i Jana Kondraka, koncerty z klasycznymi piosenkami polskimi autorstwa Agnieszki Osieckiej, Wojciecha Młynarskiego czy Jeremiego Przybory, oraz spektakle złożone z najlepszych polskich piosenek ostatnich 70 lat.
Wykonuje także program z piosenką francuską, na który składają się najpiękniejsze piosenki francuskie lat 50, 60 i 70 ubiegłego wieku. Wśród nich znajdują się między innymi niezapomniane przeboje Edith Piaf, Dalidy, Charla Aznavoura, Gilberta Becaud czy Joe Dasin.
Podczas koncertu będzie jej towarzyszył wyjątkowy pianista Dariusz Cetner, oraz równie wyjątkowy kontrabasista Janusz Lewandowski.
LINK DO ZAKUPU BILETU- https://kbq.pl/118204


Copyright ©2023 Gminne Centrum Kultury, All Rights Reserved.